Wnuczka nie zawsze może pobierać 2119 zł za opiekę nad babcią
Fakt, że ktoś się uczy nie powinien przesądzać, że nie ma on możliwości zajmowania się osobą np. po udarze.
Maturzystka podjęła się trudu opieki nad 90-letnią babcią po udarze. Nauka zdalna ułatwiła organizację wsparcia dla niepełnosprawnej. Wcześniej, ze względu na trudną sytuację rodzinną, miała nadzieję, że gdy będzie już pełnoletnia, podejmie pracę. Opieka nad babcią jej to jednak uniemożliwiła. Wystąpiła więc o świadczenie pielęgnacyjne, ale spotkała się z odmową.
Nie ta osoba
Gmina, a potem samorządowe kolegium odwoławcze uzasadniały, że świadczenie pielęgnacyjne jest dla osób, które nie podejmują zatrudnienia w związku ze sprawowaniem opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. A w sytuacji ubiegania się o świadczenie przez osobę będącą uczennicą szkoły średniej, kształcącą się w trybie dziennym, nie ma bezpośredniego związku pomiędzy brakiem aktywności zawodowej a koniecznością sprawowania opieki. Licealistka powinna być przede wszystkim zaangażowana w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta