Opozycja musi się zdecydować, co zrobi po wyborach
Sondaże pokazują, że nie tyle ważna jest liczba list opozycji, ile wspólny komunikat i wizja zmian po wyborach, wypracowana przez wszystkie ugrupowania „anty-PiS”.
W polityce parlamentarnej liczy się interes i kalkulacja. Ale przychodzi czasem moment, kiedy nagromadzone emocje biorą górę i polityka robi się nieobliczalna, niemożliwa do odczytania przez pryzmat punktów wyborczych. Taki moment przesilenia zbliża się w relacjach partii opozycyjnych.
Im bliżej wyborów, tym mniej czasu ma opozycja na decyzję o konfiguracji wyborczej. Trwają różne przymiarki i podchody, ale wrażenie „niedogadania” jest wśród wyborców dojmujące.
IBRiS zapytał na zlecenie „Rzeczpospolitej” o perspektywę budowania nowego układu wyborczego pierwszy raz w czerwcu 2021 roku, a kolejny raz obecnie – ponad rok później, w końcu sierpnia 2022....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta