Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opozycja musi się zdecydować, co zrobi po wyborach

05 września 2022 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska

Sondaże pokazują, że nie tyle ważna jest liczba list opozycji, ile wspólny komunikat i wizja zmian po wyborach, wypracowana przez wszystkie ugrupowania „anty-PiS”.

W polityce parlamentarnej liczy się interes i kalkulacja. Ale przychodzi czasem moment, kiedy nagromadzone emocje biorą górę i polityka robi się nieobliczalna, niemożliwa do odczytania przez pryzmat punktów wyborczych. Taki moment przesilenia zbliża się w relacjach partii opozycyjnych.

Im bliżej wyborów, tym mniej czasu ma opozycja na decyzję o konfiguracji wyborczej. Trwają różne przymiarki i podchody, ale wrażenie „niedogadania” jest wśród wyborców dojmujące.

IBRiS zapytał na zlecenie „Rzeczpospolitej” o perspektywę budowania nowego układu wyborczego pierwszy raz w czerwcu 2021 roku, a kolejny raz obecnie – ponad rok później, w końcu sierpnia 2022....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament