Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dyskusje w cieniu wojny w Ukrainie

05 września 2022 | Reklama | Jacek Nizinkiewicz
autor zdjęcia: r.gardziński
źródło: Rzeczpospolita

Rozmowa o tym, jak zakończyć wojnę w Ukrainie, będzie jednym z głównych tematów forum w Karpaczu – zapowiada Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Jaki jest międzynarodowy wymiar forum w Karpaczu?

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to jedyne wydarzenie o tej skali w Europie Środkowo-Wschodniej. Z roku na rok cieszymy się coraz większą frekwencją. Nie tylko ze względu na wielkość, ale przede wszystkim z uwagi na prawie 30 proc. gości, którzy przyjeżdżają do Karpacza z kilkudziesięciu krajów Europy, Ameryki i Azji. Naszymi gośćmi są przedstawiciele nie tylko z krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Japonia, Korea Południowa czy liczne delegacje z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii – ale także osoby z państw kaukaskich, np. Azerbejdżanu i Gruzji. Wyjątkowo liczna zgłosiła się także delegacja ukraińska.

Zdajemy sobie sprawę, iż każda organizowana w Europie po 24 lutego międzynarodowa debata musi uwzględniać kontekst wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą. Rosyjska agresja na Ukrainę zmieniła wszystko – nie tylko, jeżeli chodzi o gospodarkę czy politykę, ale też kulturowo. Wydaje się, że jest to zamiana nieodwracalna, zwłaszcza w przypadku naszych sąsiadów z Zachodu. Rozmowa o konsekwencjach rosyjskiej agresji, o tym, jak zakończyć ten konflikt, będzie jednym z głównych elementów forum w Karpaczu.

Jak zatem organizatorzy traktują Rosję?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament