Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nudy nie będzie

05 września 2022 | Sport | Krzysztof Rawa
autor zdjęcia: PAP/Grzegorz Momot
źródło: Rzeczpospolita

Do startu zostało tylko kilka dni. Atrakcje są już przygotowane, Miasteczko Biegowe stoi, dobra pogoda zamówiona. Nic dziwnego, że zgłoszeń przybywa.

Od najbliższego piątkowego wieczoru do niedzielnego popołudnia – to będzie czas, gdy strefa turystyczno-rekreacyjna Nakło nad Popradem zamieniona zostanie w wielkie Miasteczko Biegowe festiwalu. Trzy wielkie namioty stoją, kwatery czekają, pozostaje przyjeżdżać, by punktualnie o 18, gdy wyznaczono pierwszą konkurencję – bieg na dystansie 1 mili – móc zacząć trzydniowe bieganie po Sądecczyźnie.

Atrakcji wewnątrz samego miasteczka jest wiele, teren też jest niemały, więc warto posłużyć się mapką opublikowaną już na stronie internetowej wydarzenia (www.festiwalbiegowy.pl), która podpowie, gdzie stoją i jakie funkcje pełnią namioty, gdzie są parkingi, gdzie jest strefa zawodnicza, strefa rowerowa, scena sportowa, miejsce Pasta Party (ta tradycja wciąż trwa), gdzie można będzie oglądać towarzyszące festiwalowi Igrzyska Lachów i Górali, jak również, gdzie staną stoiska kół gospodyń wiejskich, dla niektórych miejsce, którego ominąć nie można.

Śladami Świętej Kingi

Festiwal to impreza żywa, organizatorzy muszą sprawnie reagować na wiele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament