Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elektrownia jądrowa będzie powtórką z CPK

05 września 2022 | Prawo co dnia | Małgorzata Kaliszewska

Rządowy projekt przewidujący budowę elektrowni na Pomorzu zakłada szybszą i prostszą procedurę oraz swobodę wywłaszczeń niż obecnie.

Budowa inwestycji na cele publiczne wiąże się nieodzownie z wywłaszczeniem. W przypadku budowy CPK szacuje się, że to 20 tys. osób. I nie chodzi tylko o teren pod budowę samego lotniska, ale też kolej dużych prędkości i inną infrastrukturę towarzyszącą. A na horyzoncie pojawia się kolejna inwestycja o wiele większej wagi. Budowa elektrowni jądrowej. Strategicznej inwestycji energetycznej.

Łatwiej i szybciej

Rządowy projekt nowelizacji ustawy z 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących w ocenie analizujących ją ekspertów zewnętrznych przewiduje dość zasadnicze obejście się z mieszkańcami terenu, na którym powstanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament