Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie IT nie boi się recesji

05 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Podczas gdy na Zachodzie, na czele z USA, rośnie liczba i skala zwolnień w branży technologicznej, polskie firmy IT rosną i zabiegają o specjalistów.

– Zakładam, że również w 2023 r. polska branża IT będzie rosnąć. Cyfryzacja biznesu sprawia, że firmy na świecie muszą inwestować w oprogramowanie, które stale trzeba aktualizować. Na razie więc w Polsce nie zagraża nam kryzys w IT – ocenia Konrad Weiske, wiceprezes Organizacji Pracodawców Usług IT SoDA i prezes giełdowej spółki Spyrosoft, która w swej strategii na najbliższe lata zakłada organiczny wzrost przychodów o średnio 25–35 proc. rocznie.

Dodaje, że z informacji firm członkowskich SoDA wynika, że poziom zamówień na ich usługi utrzyma się w 2023 r. na tegorocznym, wysokim poziomie. Co prawda niektóre z nich mówią o 5–15 proc. spadku, w efekcie ograniczenia zleceń z USA i rosnących kosztów usług IT w Polsce, ale nie widać sygnałów gwałtownego hamowania, którego firmy doświadczyły...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament