Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordowy salon na miarę jubileuszu

05 września 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Przez 30 lat dołączyliśmy do absolutnej czołówki targów przemysłu obronnego w Europie – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach zapowiada się wyjątkowo. Z kilku powodów. Zacznijmy od tych pozytywnych. W tym roku targi świętują 30. jubileusz wystawy. Jak wyglądały początki imprezy?

Na rynku w Kielcach postawiliśmy wystawę 74 plansz, gdzie głównie w formie zdjęciowej pokazaliśmy historię MSPO. Z tego powodu przejrzeliśmy kilka tysięcy zdjęć. Głównie ja sam osobiście, gdyż jestem właściwie jedyną osobą w firmie, która tę imprezę pamięta od samego początku.

Co mogę powiedzieć o tamtych czasach? Organizacja pierwszego MSPO to był młodzieńczy zapał, gdyż mało kto z nas miał jakiekolwiek doświadczenie. To jednak wystarczyło. Pierwszy salon to była jedna hala oraz 85 wystawców z pięciu krajów. Co warto podkreślić, nie byli to jednak wyłącznie wystawcy lokalni. Do Kielc przyjechali nie tylko Francuzi czy Szwedzi, ale także Amerykanie, a nawet kilka firm z RPA z koncernem Denel na czele. Dzisiaj zapał i entuzjazm pozostały,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament