Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordowa aktywność specjalistów i menedżerów w szukaniu pracy

05 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Utrzymujący się duży wybór ofert zatrudnienia zachęca, by pomyśleć o zmianie pracodawcy. Dotyczy to szczególnie osób, które w ciągu ostatniego roku nie odczuły poprawy swej sytuacji zawodowej, i tych, które boją się jej pogorszenia.

Niemal połowa osób na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich aktywnie dąży teraz do zmiany pracy – przeglądają oferty i odpowiadają na nie. To zdecydowanie więcej niż przed rokiem, gdy o aktywnym szukaniu nowego pracodawcy mówił niespełna co trzeci przedstawiciel tej grupy – wynika z najnowszej edycji badania firmy rekrutacyjnej Antal, „Aktywność specjalistów i menedżerów” (ASM), które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.

Jak zwraca uwagę Artur Skiba, prezes Antala, 48 proc. dążących do zmiany zatrudnienia to rekord w historii badania, które w tym roku, na przełomie czerwca i lipca, objęło 933 specjalistów i menedżerów z różnych branż.

Zdążyć przed recesją

Zdaniem Artura Skiby ten rekord aktywności w szukaniu nowej pracy wynika m.in. z faktu, że profesjonaliści nauczyli się już funkcjonować w trudniejszych, popandemicznych warunkach. Co więcej, duża część z nich, obserwując rynek pracownika w swojej branży, poczuła się pewniej i szuka możliwości rozwoju zawodowego. W tym także wyższego wynagrodzenia.

Wprawdzie prawie siedmiu na dziesięciu badanych dostało w ciągu ostatniego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12361

Wydanie: 12361

Spis treści
Zamów abonament