Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przychodnie i poradnie dostaną środki na zakup aparatury medycznej

13 września 2022 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

W zależności od rodzaju oferowanych usług medycznych wartość kosztów kwalifikowanych projektu musi mieścić się w przedziale 50 tys. zł – trzy mln zł. Wnioski będą przyjmowane do 14 października.

Urząd marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkurs na wsparcie służby zdrowia. Uruchomione środki pochodzą z części 13.2 „Ochrona zdrowia” programu regionalnego i mają posłużyć dofinansowaniu projektów zgłaszanych przez:

∑ podmioty lecznicze udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,

∑ jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,

∑ jednostki organizacyjne samorządów terytorialnych.

Co będzie można kupić

Na co wolno będzie wykorzystać unijne pieniądze? To w pewnym stopniu zależy od rodzaju usług świadczonych przez podmiot, do którego środki miałyby trafić, i oczywiście od potrzeb, które wnioskodawca uzna za najważniejsze (oczywiście muszą one mieścić się w celach konkursu i nie mogą podlegać ograniczeniom przewidzianym w regulaminie). Organizatorzy dopuszczają trzy schematy wsparcia.

A, B lub C

Schemat A dotyczy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), rehabilitacji leczniczej. Przeznaczony jest dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które realizują świadczenia zdrowotne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i/lub ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i/lub rehabilitacji leczniczej i nie oferują stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych. Tego typu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12368

Wydanie: 12368

Spis treści
Zamów abonament