Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuczna inteligencja łamie kolejne bariery

13 września 2022 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Jedno z bardziej znanych „dzieł” stworzonych przez sztuczną inteligencję. Obraz „Théâtre D’opéra Spatial” wygrał konkurs malarski w Kolorado, pokonując malowidła, które wyszły spod ręki artystów.
autor zdjęcia: Jaseon Allen via Discord
źródło: Rzeczpospolita
Jedno z bardziej znanych „dzieł” stworzonych przez sztuczną inteligencję. Obraz „Théâtre D’opéra Spatial” wygrał konkurs malarski w Kolorado, pokonując malowidła, które wyszły spod ręki artystów.

Zaawansowane algorytmy rujnują nasze dotychczasowe wyobrażenie o sztuce czy sporcie. A to ledwie początek. Wkrótce mogą przejąć władzę w państwach.

Zapewne NetDragon Websoft to nazwa, która w Polsce niewielu osobom coś mówi – kryje się pod nią chińska firma z liczącego 5,5 mln mieszkańców miasta Fuzhou. Producent gier mobilnych, o którym wciąż pewnie nikt by nie słyszał, gdyby nie fakt, że spółka ta stała się pierwszym przedsiębiorstwem kierowanym przez robota. NetDragon Websoft kilkanaście dni temu wyznaczyła humanoidalną maszynę ze sztuczną inteligencją (AI) na dyrektora generalnego. Powód? Ma podejmować bardziej sprawiedliwe decyzje dla pracowników. Firma w wydanym oświadczeniu podała, że Tang Yu (tak nazywa się robo-szefowa) będzie zaangażowana w codzienną działalność spółki i zapewni „bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem”. AI ukryta w „ciele” maszyny będzie wykorzystywana także jako centrum danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne.

Cyfrowy prezes

Dejian Liu, założyciel NetDragon Websoft, przekonuje, iż AI to przyszłość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12368

Wydanie: 12368

Spis treści
Zamów abonament