Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rola biznesu w rozwoju społecznym Polski

13 września 2022 | Ekonomia i rynek | Aleksandra Ptak-Iglewska
Uczestnicy debaty wskazywali m.in. na rosnące znaczenie odnawialnych źródeł energii w działalności firm
autor zdjęcia: Mariusz Szacho
źródło: Rzeczpospolita
Uczestnicy debaty wskazywali m.in. na rosnące znaczenie odnawialnych źródeł energii w działalności firm

Pandemia i wojna znacząco zmieniły warunki prowadzenia działalności biznesowej. Nieoczekiwanie stały się ważnym akceleratorem zmian i rozwoju technologii do walki z kryzysem energetycznym.

Paneliści zastanawiali się nad tym, jaką funkcję pełni biznes w Polsce w zrównoważonym rozwoju, w rozwijaniu gospodarki obiegu zamkniętego w czasach kryzysu energetycznego i dużej niepewności rynkowej. Choć rozmowa zaczęła się od digitalizacji i bezpieczeństwa, dyskusja szybko skupiła się głównie na różnych aspektach uwypuklonych przez kryzys energetyczny, a więc na dostępności energii, korzystaniu z odnawialnych źródeł energii, a także na oszczędzaniu energii.

Zmiana warunków

– Pandemia dramatycznie przyspieszyła digitalizację naszych działań – powiedział Radosław Kaskiewicz, dyrektor zarządzający 3M East Europe Region. Podzielił się swoją obserwacją, że digitalizacja handlu zwiększyła dostawy bezpośrednie do klientów, nawet małe zakupy są dowożone dziś do paczkomatów lub domów klientów. – To bez wątpienia ma obciążający wpływ na ekologię, więcej usług transportowych oznacza więcej aut na drogach, mimo zdalnej pracy biura są czynne, ogrzewane i schładzane. Ten balans nie jest pozytywny – powiedział szef 3M w Polsce.

Wojna w Ukrainie przyniosła nowe wyzwania nie tylko państwom unijnym, ale także i biznesowi, zwłaszcza firmom prowadzącym interesy w tym kraju. – Jestem odpowiedzialny również za operacje 3M w Ukrainie. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12368

Wydanie: 12368

Spis treści
Zamów abonament