Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jesiennie ochłodzenie na rynku pracy

13 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błasazczak

Chociaż prawie co czwarta firma w planach na IV kwartał ma wzrost zatrudnienia, to tyle samo badanych zamierza w końcówce roku ograniczać liczbę pracowników.

Bankowość, finanse i ubezpieczenia, sektor nowych technologii i ICT a także takie usług,i jak e-commerce i logistyka – w tych branżach nie tylko najwięcej, bo 29 proc. firm, deklaruje plany powiększania załogi w IV kwartale tego roku, ale też mają one znaczącą przewagę nad pracodawcami, którzy szykują się do cięć zatrudnienia. Tak wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej” najnowszego barometru agencji zatrudnienia ManpowerGroup, który w lipcu tego roku objął reprezentatywną próbę 509 polskich pracodawców. I pokazał, że mimo zbliżającego się w wielu branżach sezonowego szczytu sprzedaży związanego głównie ze świętami Bożego Narodzenia, końcówka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12368

Wydanie: 12368

Spis treści
Zamów abonament