Wiemy, co siedzi w głowach liderów opieki zdrowotnej
W nowe edycji badania Future Health Index rzuca się w oczy otwartość na rozwiązania cyfrowe – zwraca uwagę Michał Grzybowski, prezes Philips Polska.
W Karpaczu dużo mówi się o cyfryzacji i nowych technologiach w ochronie zdrowia. Jak te kwestie na stałe wprowadzić do polskiego systemu po pandemii?
Faktycznie w czasie pandemii rozwiązania telemedyczne były odmieniane przez wszystkie przypadki. Udało się zaimplementować wiele rozwiązań, w tym kilka bardzo ciekawych systemów, jak aplikacja dotycząca szczepienia. Część z nich szybciej i lepiej niż w niektórych krajach Europy Zachodniej. Pandemia stała się katalizatorem cyfrowych przemian w ochronie zdrowia, pokazując, że digitalizacja jest nie tylko możliwa, ale też niezwykle ważna dla budowania odporności całego systemu, pozwalając sprawniej leczyć pacjentów.
Po dwóch latach ogromnej presji na sektor wychodzimy z pandemii, stawiając czoła kolejnemu militarnemu i politycznemu kryzysowi za naszą wschodnią granicą. Do tego dochodzi trend starzejącego się społeczeństwa i niestety rosnący problem niedoboru personelu medycznego. Może się okazać, że zaraz nie będzie komu opiekować się pacjentem. Tu po raz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta