W obliczu wojny Europa musi być bardziej zjednoczona
Aby właściwie wspierać Ukrainę i walczyć z kryzysami wywołanymi przez agresję Rosji, państwa europejskie muszą działać wspólnie, a także współpracować z sektorem prywatnym.
Inwazja Rosji na Ukrainę wywołała wiele problemów także dla Europy. W walce z nimi udział muszą wziąć pojedyncze kraje, organizacje takie jak UE czy NATO oraz firmy z różnych branż – od social mediów po sieci sklepów spożywczych. O tych problemach dyskutowali prelegenci podczas panelu „Europa w obliczu wojny i jej konsekwencji”.
Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, wskazał, że Europa nie była gotowa na wybuch wojny i dalej w dużej mierze nie potrafi na to odpowiednio zareagować.
Zwrócił uwagę na różnicę w reakcji państw takich Litwa czy Polska, a innych państw, w tym tych najważniejszych. Także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta