Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skutki przejęcia firmy procesującej płatności

14 września 2022 | Rachunkowość

Pixlwizz to notowana na giełdzie spółka, która produkuje i sprzedaje gry wideo. Została założona w 1986 roku. Liczba posiadaczy komputerów domowych rosła, a założyciele spółki chcieli zaistnieć jako twórcy gier, obsługujący ten nowy rynek. Od tego czasu firma stale się rozwijała, zdobywając pozycję jednego z czołowych producentów gier na świecie. Pixlwizz oferuje bogaty asortyment gier ze wszystkich najważniejszych gatunków, kompatybilnych ze wszystkimi głównymi platformami sprzętowymi. Jej gry stanowią ścisłą czołówkę pod względem liczby graczy i generowanych przychodów w wielu kategoriach. Opracowana przez Pixlwizz gra MMO „Cratchy Swan” ma ponad 300 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie. W ciągu ostatniego roku w grze w każdej chwili uczestniczyło średnio 800 000 graczy online. Pixlwizz zatrudnia 5100 osób, z których połowa pracuje w siedzibie firmy w Media City w Westlandii. Pozostali pracują w trzech zagranicznych biurach firmy.

Pixlwizz odnotowuje wysoką sprzedaż na całym świecie i ma na swoim koncie wiele udanych tytułów. Niestety, nawet tak duży producent jak Pixlwizz nie jest w stanie przewidzieć popularności nowych gier czy istniejących tytułów. Jedną ze strategii stosowanych przez firmę jest rozwijanie i utrzymywanie szeregu gier, które są sequelami udanego oryginału. Deweloperzy odkryli,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12369

Wydanie: 12369

Spis treści

Reklama

Komunikaty+drobne

Zamów abonament