Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obywatele są przerażeni

14 września 2022 | Rzecz o polityce | Zuzanna Dąbrowska
autor zdjęcia: pAP/Leszek Szymański
źródło: Rzeczpospolita

Dodatki energetyczne powinny otrzymać wszystkie gospodarstwa domowe – uważa Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu (koło PPS).

Czy uchwalone przez Sejm, a potem poprawione przez Senat rozwiązania dotyczące zasiłków energetycznych są optymalne?

Przede wszystkim chciałabym, żeby te poprawki, które uchwalił Senat, zostały przyjęte przez Sejm. W Senacie wyszliśmy z założenia, że każde gospodarstwo domowe powinno dostać dodatek, bez względu na to, jakie jest w nim źródło ciepła. Ta ustawa, która wyszła z Sejmu, niektórych gospodarstw nie uwzględniała. Pisało do nas w tej sprawie bardzo dużo odbiorców ciepła, także ciepła systemowego.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że to są koszty, ale nie mamy innego wyjścia. Obywatele są niestety przerażeni. Przecież ceny energii cieplnej w niektórych spółdzielniach mieszkaniowych, w niektórych wspólnotach poszybowały do niebotycznych rozmiarów.

I druga rzecz, aby zabezpieczyć się przed smogiem po deklaracjach prezesa Kaczyńskiego, który stwierdził, że trzeba palić wszystkim, byle nie oponami. Po obniżeniu wymagań co do węgla w Senacie przywróciliśmy te normy. Uważamy, że absolutnie nie można ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12369

Wydanie: 12369

Spis treści

Reklama

Komunikaty+drobne

Zamów abonament