Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Głównym problemem jest inflacja

14 września 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
autor zdjęcia: Roy Rossovich
źródło: Rzeczpospolita

Poziom optymizmu konsumentów maleje, czemu się trudno dziwić – mówi Chris Braam, prezes Electroluxa na Europę.

Rozmawiamy podczas berlińskich targów IFA, jednego z największych salonów branży AGD. Jakie kategorie produktów są obecnie istotne dla firmy?

Kategorie i sukces na rynku ostatecznie zależą od tego, co przynosi korzyści konsumentom, gdy przygotowują jedzenie dla przyjaciół, rodziny, dbają o swoje ulubione ubrania i tworzą zdrowe środowisko domowe.

Generalnie ważną dla nas kategorią są kuchenne urządzenia do zabudowy. Pandemia spowodowała, że wiele osób, które spędzały znacznie więcej czasu w domu, zaczęło zwracać większą uwagę na swoje kuchnie i gotowanie zdrowych i smacznych posiłków w domu, co spowodowało bardzo duży popyt podczas pandemii.

Ponieważ jest prawdopodobne, że wiele osób będzie nadal pracować więcej w domu, spodziewamy się, że popyt będzie na wielu rynkach nadal powyżej poprzedniego poziomu.

W jaki sposób reagujecie na trendy i zmiany zwyczajów?

Zarówno oferta, jak i innowacje koncentrują się wokół tematu oszczędzania wykorzystywanych zasobów, co w przypadku sprzętu AGD oznacza energię elektryczną i wodę. Zastosowane przez nas rozwiązania pozwalają bardzo mocno obniżyć poziom ich zużycia w gospodarstwie domowym, co jest niesłychanie ważne z powodu odpowiedzialnej konsumpcji, ale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12369

Wydanie: 12369

Spis treści

Reklama

Komunikaty+drobne

Zamów abonament