Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Moment rozliczenia kosztów w WDT

23 stycznia 2023 | Podatki i księgowość | Kamila Gancarz

Podatnicy mogą liczyć na uproszczenia w zakresie momentu rozliczania korekt z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. I to już niebawem.

Kolejny pakiet zmian w ustawie o VAT, znany jako SLIM VAT 3, ma wejść w życie od 1 kwietnia 2023 roku. Jedną z wprowadzanych zmian jest doprecyzowanie okresu, za który deklarowana jest wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT), w przypadku, gdy podatnik otrzymuje dokumenty potwierdzające jej dokonanie po okresie trzech miesięcy.

Rozliczenie na podstawie obecnych regulacji

Zgodnie z art. 42 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT podatnik może zastosować 0 proc. stawkę VAT przy WDT pod warunkiem, że przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy posiada w swojej dokumentacji dowody, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju.

W przypadku, kiedy warunek ten nie zostanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament