Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdyby nie sankcje, Go Sport by nie upadł

23 stycznia 2023 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

Pracownicy na pewno zostaną zaspokojeni – mówi mec. Bartosz Sierakowski, doradca restrukturyzacyjny, kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

W ciągu pół roku zakończył pan postępowanie upadłościowe Go Sport z listy sankcyjnej.

W pół roku udało się zakończyć to, co jest sercem każdej upadłości, czyli sprzedać cały majątek. Zgodnie z art. 308 ust. 2 prawa upadłościowego syndyk powinien podejmować takie działania, by likwidację masy zakończyć w pół roku. W praktyce, przy dużych projektach, to się nie zdarza. Nam się to udało. Postępowanie upadłościowe Go Sport Polska od strony formalnej pewnie jeszcze potoczy się około roku, ponieważ przed nami sporządzenie listy wierzycieli oraz spłata zobowiązań.

Którzy wierzyciele dostaną zapłatę?

Na pewno wierzyciele z kategorii pierwszej, czyli głównie pracownicy, oraz kontrahenci Go Sport, którzy już po ogłoszeniu upadłości nadal świadczyli swoje usługi (np. galerie handlowe). Wierzyciele z dalszych kategorii, w tym zwłaszcza handlowi, zostaną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament