Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wielka Orkiestra, także samorządowej, Pomocy

23 stycznia 2023 | Życie Regionów | Janina Blikowska

Wolontariusze z samorządu kwestują na ulicach i wystawiają przedmioty na aukcje WOŚP.

Ślub udzielony przez prezydentów Warszawy czy Łodzi, rękawice bokserskie od Witalija Kliczki, mecz streetballa z prezydentem Opola, Arkadiuszem Wiśniewskim, makowiec prezydenta Bydgoszczy czy gitara od Jacka Sutryka – to tylko część rzeczy wystawionych przez włodarzy na aukcje 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niektórzy prezydenci ruszą zbierać pieniądze. – Prezydent uważa, że WOŚP to akcja szalenie ważna. Nie tylko „wrosła” w styczniowy krajobraz Polski, ale przede wszystkim przynosi olbrzymie korzyści – ze sprzętu kupionego przez 30 lat działalności Orkiestry korzystamy wszyscy. Niech Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówi Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, przekazał na tegoroczny Finał WOŚP makowiec, który sam upiecze, oraz Dzień w Urzędzie Miasta, który zwycięzca spędzi z nim.

Z kolei prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w tym roku postanowiła wystawić na aukcję trzy wspólne aktywności. To wspólne gotowanie potrawy z książki „Smaki Gdańska”, podróż pierwszym kursem na nowej trasie tramwajowej Nowa Warszawska oraz wizyta na terenie jednej z trzech miejskich inwestycji.

– Zwycięzca tej ostatniej aukcji będzie miał do wyboru: wejście na teren budowy Termicznego Zakładu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament