Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opozycja powinna powołać komitet sterujący

23 stycznia 2023 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska
autor zdjęcia: Grabowski Foto/shutterstock
źródło: Rzeczpospolita

Sytuacja bardzo by się zmieniła, gdyby Komisja Wenecka wydała negatywną opinię o projekcie nowelizacji ustawy o SN – mówi Grzegorz Schetyna, poseł PO, były szef tej partii, wicepremier i minister.

Czy po tym, jak Polska 2050 głosowała inaczej niż Platforma w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym, większe są szanse na wspólną listę PO z samorządowcami i PSL-em niż z Szymonem Hołownią?

Przestrzegałbym wszystkich, którzy na podstawie wyniku jednego głosowania budowali strategię polityczną na kolejne miesiące. Opozycji potrzebna jest współpraca i zaufanie między liderami oraz ludźmi, którzy tworzą zaplecze polityczne. Tylko razem możemy skutecznie pokonać PiS. Każde doświadczenie wymusza na nas wyciąganie pozytywnych wniosków, nawet tak trudne, jak ostatnie głosowanie nad nowelizacją ustawy o SN. Trzeba rozmawiać i szukać tego, co wspólne. Taką strategię mieliśmy w wyborach do Senatu cztery lata temu, co przyniosło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament