Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Netflix szuka czerwonej koperty

23 stycznia 2023 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Największa platforma streamingowa ma za sobą trudny rok. W nowym obiecuje wzrost, ale już nie tak szybki jak kiedyś. Liczy na nowe źródła dochodu, np. reklamę. W branży rośnie konkurencja, a sytuacja gospodarcza wymusza walkę ceną.

Odejście z zarządu wieloletniego prezesa Reeda Hastingsa zwiastuje nowe otwarcie w Netfliksie. Jego menedżerowie przekonują, że streaming nadal będzie zdobywać rynki. Polska ma być jednym z bardziej obiecujących.

Zmiana u steru

231 mln – z taką liczbą płacących abonentów Netflix, najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, zakończył 2022 rok. W ostatnim kwartale ub.r. zdobył prawie 7,7 mln subskrybentów, więcej niż Reed Hastings, współzałożyciel i wieloletni prezes, obiecywał inwestorom, gdy zapewniał, że odrobi spadki.

W sumie w 2022 roku platforma poszerzyła bazę użytkowników o 10 mln i udało jej się odwrócić trend na rodzimym rynku amerykańskim.

Jak napisano w liście do inwestorów, to był trudny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament