Inwestycje w dużych miastach pomagają usprawnić transport
Kluczowe projekty realizowane są przy wsparciu funduszy unijnych, bez których część planów nie wyjrzałaby z szuflady.
Podobnie jak w ubiegłym, także w tym roku samorządy i państwo będą mocno inwestować w rozwój infrastruktury komunikacyjnej i transportowej. W tegorocznych budżetach tego rodzaju wydatki dominują, a nawet są wyższe niż przed rokiem – więcej trzeba wydać na prace budowlane, gdzie wzrosły ceny materiałów i usług. Kluczowe inwestycje realizowane są przy wsparciu funduszy unijnych, bez których część planowanych projektów dreptałaby w miejscu.
Priorytetem pozostają drogi, których budowa lub rozbudowa nie tylko usprawnia ruch samochodów, ale poprawia bezpieczeństwo i przyczynia się do spadku emisji z pojazdów, tkwiących wcześniej w korkach. Przykładowo, w Warszawie na początku grudnia włączono do ruchu 2,5 km trasy S17 Warszawa Wschód–Lubelska i 15 km S7 Lesznowola–Tarczyn Północ. Z kolei w tym roku we Wrocławiu kontynuowana będzie budowa wschodniej obwodnicy.
Strabag łączy Rzeszów
Duże, strategiczne przedsięwzięcia finalizowane były w wielu miastach. W końcu listopada w Rzeszowie kierowcy zyskali komfortowe połączenie północnych osiedli z południowymi – po trzech latach prac do ruchu włączono nowy przejazd pod torami w ciągu ul. Batorego. Przygotowanie inwestycji objęło duży teren: trzeba było przebudować układ drogowy w części śródmieścia sąsiadującej z głównym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta