Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są już nawet bębny i flagi

23 stycznia 2023 | Sport | Łukasz Majchrzyk
Atakuje Wasyl Tupczij, as zespołu ze Lwowa
autor zdjęcia: Krzysztof Porębski / PressFocus
źródło: Rzeczpospolita
Atakuje Wasyl Tupczij, as zespołu ze Lwowa

Klub Barkom – Każany Lwów gra w PlusLidze i sportowo radzi sobie nieźle. Jego nowym domem stał się Kraków, ale o wojnie trudno zapomnieć.

Ta historia i tak miała się wydarzyć, ale rosyjska napaść na Ukrainę nadała jej nowy wymiar. Klub ze Lwowa już kilka lat wcześniej zaczął starania o dołączenie do polskich rozgrywek. W maju 2021 roku udziałowcy Polskiej Ligi Siatkówki podjęli decyzję o rozszerzeniu ligi.

– To bardzo ciekawy projekt, na styku sportu, biznesu, kultury i historii. Dzisiaj pytaliśmy naszych udziałowców, co sądzą o tym pomyśle i czy są gotowi na taką nowość. Odpowiedź była bardzo jasna, choć oczywiście dopiero przyszłość pokaże, w jaki sposób to wszystko uda się przeprowadzić – mówił wtedy prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.

Dwunaste miejsce

W październiku obie strony podpisały list intencyjny z Barkomem – Każany Lwów, a wojna przyspieszyła decyzje. Wtedy jeszcze pojawiały się wątpliwości, czy klub z Ukrainy jest gotowy organizacyjnie na takie wyzwanie i czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament