Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpieczna przyszłość ekspertów od bezpieczeństwa IT

23 stycznia 2023 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Cybersecurity to na razie niewielka nisza na rynku pracy w IT, lecz jej znaczenie będzie rosło wraz z cyfryzacją gospodarki i naszego życia. A to będzie zwiększać popyt na ekspertów w tej dziedzinie.

W drugiej dekadzie stycznia kandydaci do pracy na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem IT mieli do wyboru na portalu Pracuj.pl prawie 380 ofert pracy. Jak wynika z niedawnej analizy portalu rekrutacyjnego JustjoinIT, w całym ubiegłym roku w kategorii security opublikowano tam ponad 2,5 tys. ogłoszeń.

Jest to wprawdzie niewiele na tle najczęściej poszukiwanych specjalizacji, takich jak JavaScript (26,3 tys. ofert), Java (19,1 tys.) czy Testing (13,2 tys.), ale kilkakrotnie więcej niż przed wybuchem pandemii.

Jak twierdzi Mikołaj Zbudniewek, dyrektor wykonawczy w HRK ICT, specjalizujący się w rekrutacjach do cybersecurity, kariera w tej dziedzinie to bardzo interesująca ścieżka dla osób związanych z IT. W dodatku coraz bardziej dostępna. Szef HRK ICT...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12477

Wydanie: 12477

Spis treści
Zamów abonament