Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwolnienie z opodatkowania ekwiwalentu za pracę zdalną

20 marca 2023 | Podatki i księgowość | Agnieszka Przedpełska

Jeśli pracownik wykonujący pracę zdalną kupił sprzęt z własnych środków, pracodawca powinien zwrócić mu kwotę, która zwolniona jest z opodatkowania.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 19 grudnia 2022 r. (0115-KDIT2.4011.583.2022.2.MM).

Podatnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę w spółce, która umożliwia swoim pracownikom pracę zdalną z domu lub pracę hybrydową (łączenie pracy z biura z pracą z domu). W związku z wykonywaniem pracy zdalnej, pracownik skorzystał z możliwości oferowanej przez spółkę, dotyczącej zakupu sprzętu do pracy zdalnej na kwotę ok. 2 tys. zł, który to koszt miał być następnie sfinansowany przez spółkę. Sprzęt po zakupie miał stanowić własność pracownika. Podatnik otrzymał kwotę za zakupiony sprzęt w wysokości pomniejszonej o składki pobierane jak od wynagrodzenia. W ocenie podatnika spółka nieprawidłowo pomniejszyła kwotę zwrotu, ponieważ koszt zakupu sprzętu do pracy zdalnej powinien zostać mu zwrócony w całości. W związku z tym podatnik wystąpił o wydanie interpretacji indywidualnej w opisanej sprawie, zadając we wniosku o interpretację pytanie, czy kwota poniesiona na zakup...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12525

Wydanie: 12525

Spis treści
Zamów abonament