Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy dofinansowanie zwiększa podstawę opodatkowania

20 marca 2023 | Podatki i księgowość | Żaneta Niestier

Dopłata do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła zwiększa podstawę opodatkowania usług świadczonych na rzecz mieszkańców.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 4 stycznia 2023 r. (0113-KDIPT1-1.4012.748.2022.2.WL).

Sprawa dotyczy gminy, która realizuje inwestycję w zakresie odnawialnych źródeł energii polegającej na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła na budynkach mieszkalnych należących do mieszkańców gminy. Na realizację projektu gmina uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Otrzymana dotacja jest przeznaczona w szczególności na pokrycie kosztów zakupu i montażu instalacji na rzecz gminy przez wyłonionego wykonawcę.

Wysokość kwoty dofinansowania ustalana jest w oparciu o poniesione koszty dostawy i montażu instalacji, a więc usług nabytych przez gminę.

W celu realizacji wspomnianej inwestycji, gmina podpisuje z mieszkańcami umowy, które przewidują, że po zakończeniu prac...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12525

Wydanie: 12525

Spis treści
Zamów abonament