Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Egzaminatorzy czekają na wyższe płace

20 marca 2023 | Życie Regionów | Maria Krzos
Od tego roku to samorządy ustalają zasady wynagrodzania egzaminatorów WORD. Może się okazać, że między regionami pojawią się różnice w wysokości ich pensji
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Od tego roku to samorządy ustalają zasady wynagrodzania egzaminatorów WORD. Może się okazać, że między regionami pojawią się różnice w wysokości ich pensji

Przed samorządami nie lada wyzwanie – sprostanie oczekiwaniom egzaminatorów WORD w sprawie podwyżek pensji. To zadanie scedował na nie rząd.

Do końca czerwca sejmiki wojewódzkie muszą podjąć uchwały określające zasady wynagradzania egzaminatorów WORD. Ta grupa zawodowa od co najmniej roku domaga się podwyżek.

Etap „dyskusji i analiz”

– W większości województw uchwały ws. naszych pensji są w powijakach. Wszystko wskazuje na to, że temat ten będzie podejmowany na ostatnią chwilę – mówi Radosław Banaszkiewicz, egzaminator, przewodniczący związku zawodowego NSZZ Solidarność ‘80 w WORD-ach.

– Sejmiki dosyć szybko zabrały się za podejmowanie uchwał podnoszących opłaty za egzaminy (od tego roku uchwalanie tych stawek to również obowiązek samorządów wojewódzkich – red.). Mniej chętnie podchodzą do tworzenia przepisów regulujących kwestię naszych zarobków. Według mojej wiedzy na ten moment zrobiono to tylko w woj. pomorskim. A przypomnę, że kiedy samorządy apelowały do rządu o podniesienie opłat dla kandydatów na kierowców, jednym z ich argumentów były niskie pensje egzaminatorów – tłumaczy.

Rzeczywiście,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12525

Wydanie: 12525

Spis treści
Zamów abonament