Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluczowa kwestia: czy Credit Suisse coś zataił

20 marca 2023 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Dochodzenie roszczeń za szkodę wynikłą z nagłego spadku kursu giełdowego może być skomplikowane, nawet w sytuacjach oczywistego krachu.

Inwestorzy, także polscy, którzy ponieśli stratę na spadających kursach amerykańskich akcji Credit Suisse (CS) mogą walczyć odszkodowanie. Z pozwem zbiorowym wystąpiła do sądu w New Jersey nowojorska kancelaria The Rosen Law Firm. Do pozwu można przystąpić, poprzez stronę internetową tej kancelarii, do 8 maja 2023 r. Kancelaria zastrzega, że pobierze wynagrodzenie sięgające jednej trzeciej kwoty wygranego odszkodowania (plus zwrot kosztów).

Prawnicy zarzucają szwajcarskiemu bankowi, że chociaż w sprawozdaniu za 2021 rok zapewniał o swojej dobrej kondycji i sprawności wewnętrznych procedur kontrolnych, to jednak później wypłynęły na jaw informacje o pogarszaniu się sytuacji. Jesienią 2022 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12525

Wydanie: 12525

Spis treści
Zamów abonament