20 marca 2023 | Sport | Mirosław Żukowski
Iga Świątek w tym tygodniu broniła będzie ubiegłorocznego zwycięstwa w Miami
autor zdjęcia: JULIAN FINNEY/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP
źródło: Rzeczpospolita

Iga Świątek nie powtórzy osiągnięć z fantastycznej wiosny ubiegłego roku. W półfinale turnieju w Indian Wells boleśnie przegrała z Jeleną Rybakiną. Po meczu wspomniała o kontuzji.

Takiej Igi Świątek nie widzieliśmy od czasu, gdy została liderką światowego rankingu. Zdarzały się jej porażki, ale nigdy nie była tak zdominowana, tak bezradna.

Ani na chwilę nie udało się jej odzyskać inicjatywy. A straciła ją bardzo szybko, bo przegrała już swego pierwszego gema serwisowego i po chwili było 0:3. Mogła odrobić stratę przy stanie 1:4, miała break pointy, ale szansy tej nie wykorzystała. W ostatnim gemie Rybakina znów przełamała podanie Polki, która zakończyła seta podwójnym błędem serwisowym.

W secie drugim było jeszcze gorzej. Liderka światowego rankingu popełniała seryjnie błędy (przede wszystkim z forhendu), groziło jej to, co tak często sama fundowała ostatnio rywalkom –...

Wydanie: 12525