Kierunki przyszłości: sektor IT i języki obce zawsze będą w cenie
| Coraz więcej zagranicznych firm inwestuje na polskim rynku. Eksperci prognozują, że najmocniejszymi kartami grają i nadal będą grali absolwenci studiów o profilach IT, inżynieryjnych, językowych. Ale branża nowych technologii czy IT będzie potrzebować też socjologów czy psychologów.
Rozwój technologiczny przyspiesza i zdaniem analityków wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych pięciu–dziesięciu lat sytuacja się nie zmieni.
– Choć trudno obiektywnie stwierdzić, które kierunki studiów są najlepiej, a które najmniej przyszłościowe w kontekście potrzeb pracodawców, to z pewnością wartą rozważenia jest edukacja o profilu IT, technologicznym, inżynieryjnym i filologicznym. Obecnie najwięcej ofert pracy pojawia się w dziedzinie IT i środowisku korporacyjnym – w HR, finansach, procesach zakupowych i obsłudze klienta – mówi Piotr Niewieściuk, Senior Consultant w Hays Poland.
Niedobór specjalistów IT
Z danych firmy Awareson wynika, że ponad 90 proc. firm w Europie boryka się z niedoborem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta