Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łódź to miejsce, gdzie czuję się najlepiej

07 sierpnia 2023 | Życie Regionów | Janina Blikowska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Jestem optymistką i wierzę, że w końcu wrócimy do sytuacji, gdy samorządy były samorządne, a nie były sprowadzone do „chodzących po prośbie” za pieniędzmi od władz rządowych – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Pani prezydent, do której godziny bawiła się pani podczas Łódź Summer Festival, urządzonego na 600. urodziny Łodzi? Ile koncertów w sumie pani obejrzała?

Muszę przyznać z bólem serca, że w całości nie widziałam żadnego. Musiałam przemieszczać się po mieście, bo imprez organizowanych w ramach kulminacji 600. urodzin Łodzi było mnóstwo.

Nie świętowałam, bardziej nadzorowałam, czy wszystko idzie bez problemu. Chciałam być z łodzianami, chciałam widzieć, czy to, co dla nich przygotowaliśmy, się spodobało, czy tego oczekiwali.

Starałam się rozmawiać z mieszkańcami na koncertach, choć było bardzo głośno. Cieszę się, że mogłam zobaczyć fajnie bawiących się łodzian – i nie tylko ich, bo przecież było też wiele osób spoza Łodzi i Polski.

Wie pani, ile osób wzięło udział w tej – największej w historii miasta – imprezie? Wysoka frekwencja panią zaskoczyła?

Owszem, zaskoczyła, bo to jednak środek lata i zdajemy sobie sprawę, choćby obserwując ruch uliczny, że spora grupa mieszkańców jest na wakacjach.

Osobiście nie widziałam nigdy aż tak dużej liczby osób w mieście. A praktycznie każdego dnia święta byłam od 7 rano do północy na nogach. Powtórzę jeszcze raz: nie widziałam nigdy takiej rzeszy gości w mojej Łodzi. Te urodziny były rekordowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12641

Wydanie: 12641

Spis treści
Zamów abonament