Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inflacja podcina skrzydła smartfonom

07 sierpnia 2023 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Apple, Samsung czy Xiaomi – brand nie ma znaczenia, sprzedaż inteligentnych telefonów na świecie w tym roku spada drugi rok z rzędu.

Potwierdzają się prognozy, że firmy i konsumenci będą rzadziej kupować nowe smartfony. Najwięksi globalni producenci notują spadki sprzedaży.

Apple traci miliard

Mniejszy popyt na smartfony przy dużej konkurencji producentów telefonów z systemem Android przyczynił się do tego, że Apple w drugim kwartale tego roku kalendarzowego (a trzecim dla spółki) zanotował nieco niższe przychody niż rok temu. Wpływy ze sprzedaży iPhone’ów wyniosły 39,7 mld dol. Rok wcześniej o 1 mld dol. więcej.

Przychody ogółem Apple mają być mniejsze rok do roku także w trwającym już kolejnym kwartale. I choć zyski amerykańskiego giganta znanego z logo z nadgryziony jabłkiem rosną, a wyniki kwartału były w sumie lepsze od prognoz analityków, to inwestorzy źle odebrali najnowsze finansowe dane spółki kierowanej przez Tima Cooka – kurs akcji w piątek spadał o 3 proc. do 185 dol.

Apple od dłuższego czasu nie pokazuje, ile iPhone’ów sprzedaje. I tym razem management...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12641

Wydanie: 12641

Spis treści
Zamów abonament