Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po wielkiej rezygnacji nadeszły głośne odejścia pracowników

07 sierpnia 2023 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Firmy, które jeszcze pod koniec zeszłego roku niepokoiły się tzw. cichymi odejściami, czyli unikaniem większego wysiłku w pracy, teraz obawiają się skutków aktywnego braku zaangażowania pracowników.

Teoretycznie pracodawcy powinni się cieszyć, bo większość sondaży pokazuje wzrost zaangażowania pracowników. Według globalnego raportu amerykańskiej firmy Gallup „State of the Global Workplace 2023”, który objął także Polskę, w zeszłym roku odsetek pracowników pełnych zapału do swojej pracy (zaangażowanych) zwiększył się na świecie do rekordowych 23 proc. To o 2 pkt proc. więcej niż rok wcześniej i najwięcej od 2009 r., gdy Gallup zaczął to badać.

Nadal jednak zapaleńcy (których liczbę mogło zwiększyć pogorszenie koniunktury na rynku pracy) są w mniejszości. Widać to szczególnie w Europie, gdzie najwyższy poziom zaangażowania przejawia tylko 13 proc. ankietowanych. Z kolei najwięcej, bo 33 proc., jest ich w południowej Azji. Jim Harter, główny naukowiec...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12641

Wydanie: 12641

Spis treści
Zamów abonament