Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niektóre profile mają aż 40 proc. fałszywych followersów

07 sierpnia 2023 | Prawo co dnia | Nadia Senkowska

Wkrótce odróżnienie fikcji od prawdy może stać się praktycznie niemożliwe – mówi Monika Kamińska, radca prawny, założycielka start-upu Truesty zajmującego się wyszukiwaniem i usuwaniem z internetu szkodliwych oraz nielegalnych treści.

Wydawało się, że historia Anny Sorokin obiegła pół świata, ale my wciąż nabieramy się na podkolorowane kariery czy zmyślone sukcesy. Jak to możliwe?

Stworzenie fikcyjnej historii, nawet jeżeli niewiele ma wspólnego z prawdą, jest dziś bardzo łatwe. W przypadku zmyślonej kariery, która owocuje intratnymi zleceniami, mówimy nie o niewinnym kłamstwie, ale o wprowadzeniu w błąd, a nawet oszustwie. W social mediach gwiazdy filmowe, muzycy, modelki i inne znane osoby dzielą się swoim luksusowym życiem i pokazują współpracę z określoną marką. Z niezależnych analiz wynika, że niektóre z tych najbardziej popularnych profili mają aż 40 procent fałszywych followersów. To zagrożenie dotyczy wszystkich branż, dlatego rekruterzy coraz uważniej przyglądają się życiorysom kandydatów, a inwestorzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12641

Wydanie: 12641

Spis treści
Zamów abonament