Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolarskie igrzyska

07 sierpnia 2023 | Sport | Olgierd Kwiatkowski
Holender Mathieu van der Poel wygrał wyścig ze startu wspólnego elity, mimo że przewrócił się na zakręcie kilkanaście kilometrów przed metą
autor zdjęcia: Oli SCARFF / AFP
źródło: Rzeczpospolita
Holender Mathieu van der Poel wygrał wyścig ze startu wspólnego elity, mimo że przewrócił się na zakręcie kilkanaście kilometrów przed metą

W Glasgow trwają rozgrywane w nowej formule i w nowym terminie mistrzostwa świata. Michał Kwiatkowski, jedyny Polak biorący udział w wyścigu ze startu wspólnego elity, wycofał się kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

W ostatnich tygodniach można było odnieść wrażenie, że polskie kolarstwo odżywa. Były dobre wyniki, pojawił się nowy sponsor. W Tour de France Michał Kwiatkowski odniósł – drugie w karierze – zwycięstwo etapowe. Bardzo efektowne, po samotnej 12-kilometrowej ucieczce. Rafał Majka w klasyfikacji generalnej Wielkiej Pętli był 14. W zakończonym w piątek Tour de Pologne Kwiatkowski był trzeci, Majka z kolei wygrał etap z metą w Dusznikach-Zdroju.

Katarzyna Niewiadoma ukończyła Tour de France kobiet na trzeciej pozycji, w przedostatnim dniu przeprowadziła wspaniałą akcję pod słynną pirenejską przełęczą Tourmalet, ustępując tylko zwyciężczyni całego wyścigu Holenderce Demi Vollering.

Pojawiła się też nadzieja na wyjście z impasu organizacyjnego. Pod koniec lipca Polski Związek Kolarski ogłosił, że firma InPost nawiązała współpracę z Fundacją Wspierania Polskiego Kolarstwa i wspomoże finansowo reprezentację m.in. podczas mistrzostw świata w Glasgow.

Polska jak Watykan czy Uganda

Ale nawet sukcesy Niewiadomej, Kwiatkowskiego i Majki, choć cieszą, to jednak zastanawiają, dlaczego ten jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce opiera się wciąż na tych samych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12641

Wydanie: 12641

Spis treści
Zamów abonament