Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Program kongresu Common Future Wszystko co musisz wiedzieć o odbudowie Ukrainy

31 sierpnia 2023 | Dodatki Jednodniowe

| Trzy sceny, kilkadziesiąt debat z udziałem blisko 100 prelegentów, seria spotkań eksperckich z przedsiębiorcami, strefy networkingu – tak w skrócie wygląda program Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE, który odbędzie się 21-22 września 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Partnerami merytorycznymi i gospodarzami debat podczas kongresu są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Klub Jagielloński oraz Instytut Poznański.MATERIAŁ PARTNERAProgram kongresu Common FutureWszystko co musisz wiedzieć o odbudowie Ukrainy

Partnerami merytorycznymi i gospodarzami debat podczas kongresu są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Klub Jagielloński, Instytut Poznański oraz Związek Miast Polskich.

Scena Główna – scena „strategiczna”

Scena Główna to merytoryczne serce kongresu. Tutaj omawiane będą strategiczne zagadnienia międzynarodowej współpracy przy odbudowie Ukrainy. Dyskusję na tej scenie rozpocznie debata organizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu poświęcona strategicznemu partnerstwu gospodarczemu Polski i Ukrainy z udziałem sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jadwigi Emilewicz.

Kolejna debata odbędzie się pod hasłem „Scenariusze zakończenia wojny a odbudowa Ukrainy”. Powszechna jest bowiem teza o tym, że odbudowa Ukrainy ruszy zaraz po zakończeniu działań wojennych. Co jednak w sytuacji, kiedy działania wojenne będą się przedłużać? Czy jest możliwa odbudowa w warunkach trwającej wojny? Uczestnicy omówią obecnie najbardziej prawdopodobne scenariusze rozwoju sytuacji wojennej i zastanowią się, jak one wpłyną na tempo, skalę i formę odbudowy.

Działania wojenne skutkują dużym zniszczeniem infrastruktury w Ukrainie, ale rodzą także inne wyzwania dla ukraińskiego państwa. Dlatego odbudowa tego kraju to zdecydowanie więcej niż remont...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12661

Wydanie: 12661

Spis treści

Logistyka (2) + Komunikaty (2)

Zamów abonament