Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

31 sierpnia 2023 | Sport | Łukasz Majchrzyk
Bartosz Kurek to dziś w kadrze jedyny zawodnik, który w 2009 roku zdobył mistrzostwo Europy
autor zdjęcia: PAP/Adam Warżawa

Polacy zaczynają rywalizację w mistrzostwach Europy. Należą do faworytów, brak medalu będzie rozczarowaniem.

Nasi siatkarze w tym sezonie na brak wyzwań nie mogą narzekać. Ligę Narodów wypadało wreszcie wygrać, skoro finał odbył się w Trójmieście. Cel został osiągnięty, a selekcjonerowi Nikoli Grbiciowi udało się wcześniej przy okazji sprawdzić szeroką grupę siatkarzy.

Później były dwa tygodnie wakacji i obóz w Zakopanem. – Budowaliśmy wytrzymałość, żeby w mistrzostwach Europy i turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk sił wystarczyło do samego końca – mówi „Rz” Kamil Semeniuk.

Energii ma być najwięcej w drugim tygodniu rozpoczętej właśnie imprezy, kiedy zacznie się walka o medale. Polacy chcą grać w mistrzostwach Europy do końca. – Naszym celem jest wywalczenie złota – zapowiada Tomasz Fornal.

Rankingu warto bronić

Najpierw jest rywalizacja w grupach i trudno sobie wyobrazić, żeby w tej swojej Polacy nie zajęli pierwszego miejsca, skoro za...

Wydanie: 12661