Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jarocin staje się rajem dla rowerzystów

31 sierpnia 2023 | Życie Regionów | rp.pl

Trudno znaleźć w Polsce miasto, które tyle energii wkładałoby w promowanie „dwóch kółek”. Jarociński ratusz regularnie otwiera nowe obiekty dla pasjonatów i przypomina im, że w kalendarzu znajdą Światowy Dzień Roweru.

– Gmina Jarocin ma ambicję zostania liderem wśród gmin promujących zdrowy tryb życia poprzez używanie rowerów – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. – Propozycja Leszka Sibilskiego (były członek polskiej kadry olimpijskiej w kolarstwie oraz pomysłodawca Światowego Dnia Roweru), by nadać nazwę Światowego Dnia Roweru Szkole Podstawowej w Witaszycach, pięknie nam spina cały projekt budowy sieci dróg rowerowych na terenie gminy. Chodzi o to, aby jak najbardziej ekologicznie, w zgodzie z naturą i dla dobra swojego zdrowia fizycznego i psychicznego, jak najwięcej dzieci, już od najmłodszych lat, używało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12661

Wydanie: 12661

Spis treści

Logistyka (2) + Komunikaty (2)

Zamów abonament