Coraz droższe pakiety medyczne
Klienci firm, które dostarczają prywatne usługi zdrowotne, znów dostają wyższe rachunki. Pakiety medyczne drożeją nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku. To efekt ogólnej inflacji, inflacji medycznej, droższej pracy, niedoborów lekarzy.
Nasi czytelnicy sygnalizują, że podwyżki cen pakietów medycznych sięgają 15 proc. i więcej w stosunku do ceny obecnej. O ich przyczyny zapytaliśmy u źródła.
– Długo utrzymująca się wysoka inflacja, także ta medyczna, jak również wzrost popytu na specjalistyczne usługi diagnostyczne przy ograniczonej dostępności personelu medycznego, bo w Polsce na 1000 pacjentów przypada od ok. 3,3–3,4 lekarza, to główne czynniki, obok starzenia się społeczeństwa, które stoją za wzrostem kosztów działalności w całym sektorze ochrony zdrowia – mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający pionem usług biznesowych, członek zarządu Medicover. – Dlatego jeśli chcemy odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na usługi i zachować najwyższy standard leczenia pacjenta – co oznacza leczyć go przy użyciu nowoczesnych rozwiązań przez wykwalifikowaną i liczniejszą kadrę – musimy liczyć się ze zwiększonymi nakładami na działalność, która przekłada się na wycenę świadczeń – dodaje.
Ceny nie do utrzymania
Artur Białkowski zwraca uwagę, że waloryzacja cen ze względu na inflację oraz podwyżki kosztów prowadzenia działalności w branży medycznej stanowi jeden z punktów umów zawieranych z Medicover. Firma wylicza, że biorąc pod uwagę inflację...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta