Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie firmy z sukcesem inwestują w odbudowę ukraińskiej gospodarki

31 sierpnia 2023 | Dodatki Jednodniowe

| Ponad 600 polskich przedsiębiorstw – pomimo wojny – nadal prowadzi interesy w Ukrainie, a kolejne przeszło 2,5 tys. już dziś wyraziło zainteresowanie udziałem w odbudowie tego państwa.MATERIAŁ PARTNERA

Wspólnie z firmami ukraińskimi mogą one korzystać ze wsparcia ze strony Zagranicznego Biura Handlowego PAIH, które 5 lipca 2023 r. powróciło do Kijowa po przerwie spowodowanej działaniami wojennymi.

Niebawem dołączy do niego kolejne biuro w zachodniej Ukrainie. Oba mają funkcjonować w formule one-stop-shop. Już dziś polskie firmy z powodzeniem uczestniczą w projektach odbudowy w Ukrainie. Dobrym przykładem może być firma Control Process SA, która wygrała i realizuje przetarg na budowę kompleksu przeróbki komunalnych odpadów twardych we Lwowie. Całkowity koszt kontraktu wynosi 34,8 mln euro.

W Ukrainie operuje również firma Drog-Bud, która z sukcesem buduje pięć ukraińskich dróg o łącznej długości 134,9 km, wiodących do polskiej granicy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12661

Wydanie: 12661

Spis treści

Logistyka (2) + Komunikaty (2)

Zamów abonament