Podwyżka należności za pobór wody była nieuzasadniona
Ustalenie opłaty podwyższonej było bezpodstawne, gdyż gmina działająca poprzez swój urząd przejęła prawa wynikające z pozwolenia wodnoprawnego.
Dyrektor zarządu zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie określił gminie opłatę podwyższoną za III kwartał 2019 r. za pobór wód podziemnych z ujęcia w jednej z miejscowości.
Gmina zapłaciła podwyższoną opłatę, ale kilka dni po tym do zarządu zlewni wpłynęła reklamacja pełnomocnika gminy, w której zakwestionowano wysokość opłaty podwyższonej.
Zdaniem gminy zarząd zlewni nie uwzględnił faktu następstwa prawnego gminy w stosunku do zlikwidowanej jednostki budżetowej gminny zakład komunalny, jak również treści złożonych uprzednich wniosków inicjujących postępowanie w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego. Zarząd zlewni po powtórnym przeanalizowaniu wszystkich posiadanych dokumentów nie zgodził się z reklamacją gminy. Zarząd powołał się na uchwałę dotyczącą likwidacji jednostki budżetowej, z której wynikało, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta