Korzystanie ze zwolnienia zależy od spełnienia określonych warunków
Rada miasta mogła określić wymagania dotyczące kompostowania bioodpadów, a wymagania te zostały określone w odpowiednim regulaminie.
Właściciel nieruchomości w deklaracji oświadczył, że na nieruchomości, na której zamieszkuje sześć osób, znajduje się kompostownik przydomowy, w którym kompostuje się bioodpady komunalne. Tym samym skorzystał ze zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Kontrola straży
Podczas kontroli funkcjonariusz straży miejskiej stwierdził, że nieruchomość nie była wyposażona w przydomowy kompostownik. W związku z tym prezydent miasta wydała decyzję o utracie prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Samorządowe kolegium odwoławcze wydało decyzję potwierdzającą utratę zwolnienia z opłat, gdyż zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości traci zwolnienie m.in. w przypadku nieposiada kompostownika przydomowego.
Właściciel nieruchomości złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, zarzucając m.in. brak poinformowania i dopuszczenia go jako...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta