Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korzystanie ze zwolnienia zależy od spełnienia określonych warunków

18 października 2023 | Administracja – Orzecznictwo | Rafał Langda

Rada miasta mogła określić wymagania dotyczące kompostowania bioodpadów, a wymagania te zostały określone w odpowiednim regulaminie.

Właściciel nieruchomości w deklaracji oświadczył, że na nieruchomości, na której zamieszkuje sześć osób, znajduje się kompostownik przydomowy, w którym kompostuje się bioodpady komunalne. Tym samym skorzystał ze zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kontrola straży

Podczas kontroli funkcjonariusz straży miejskiej stwierdził, że nieruchomość nie była wyposażona w przydomowy kompostownik. W związku z tym prezydent miasta wydała decyzję o utracie prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Samorządowe kolegium odwoławcze wydało decyzję potwierdzającą utratę zwolnienia z opłat, gdyż zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości traci zwolnienie m.in. w przypadku nieposiada kompostownika przydomowego.

Właściciel nieruchomości złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, zarzucając m.in. brak poinformowania i dopuszczenia go jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12702

Wydanie: 12702

Spis treści
Zamów abonament