Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej lewicy w lewicy

18 października 2023 | Rzecz o polityce | Zuzanna Dąbrowska
źródło: Rzeczpospolita

Słaby wynik działaczy spod szyldu SLD to sygnał, że po lewej stronie rozpoczął się nowy etap.

Wynik wyborczy lewicy jest poniżej jej oczekiwań, ale nie ma wątpliwości, że wyborcy, którzy zdecydowali się oddać na nią głos, to elektorat świadomy, traktujący swoje prawa wyborcze bardzo poważnie. Świadczy o tym sukces partii Razem, która ma więcej posłów niż w poprzedniej kadencji oraz dwie senatorki, a także świetne wyniki znanych polityczek takich jak Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Joanna Scheuring-Wielgus czy Katarzyna Kotula. Jasnym tego znakiem jest też przegrana lidera Nowej Lewicy Włodzimierza Czarzastego z aktywistą startującym z ostatniego miejsca listy w Zagłębiu.

Forest, Isia, Cywil i Tara – to psy, które razem z Łukaszem Litewką prowadziły kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i na billbordach. Zwierzęta czekają na adopcję i przy okazji walki o mandat młody polityk postanowił im pomóc, namawiając wyborców do zapewnienia czworonogom lepszego życia. Pomysłodawca grupy od lat pomagającej ludziom #teamlitewka zgarnął w okręgu 40 tys. głosów, co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12702

Wydanie: 12702

Spis treści
Zamów abonament