Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wygrana normalności

18 października 2023 | Sport | Krzysztof Rawa
Simone Biles za rok w igrzyskach olimpijskich w Paryżu może poprawić swój medalowy rekord
autor zdjęcia: AFP
źródło: Rzeczpospolita
Simone Biles za rok w igrzyskach olimpijskich w Paryżu może poprawić swój medalowy rekord

Simone Biles po dwuletniej przerwie zdobyła cztery złote medale mistrzostw świata i potwierdziła, że największym z jej triumfów jest radość z uprawiania gimnastyki.

Nie wszyscy w to wierzyli, ale kilka dni temu w Antwerpii przeszła, bez wątpliwości co do znaczenia tych słów, do historii gimnastyki sportowej. Zaczęła od złota w wieloboju drużynowym, wsparła je m.in. udanym skokiem, najtrudniejszym, jaki kiedykolwiek wykonała kobieta, który z racji wyjątkowości już na zawsze będzie nazywany „Biles II”. Dodała mistrzostwo świata w wieloboju indywidualnym, szóste z kolei, co jest jedynym takim osiągnięciem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Ten powrót dopełniła trzema medalami w finałach konkurencji indywidualnych: była najlepsza na równoważni i w ćwiczeniach wolnych, w skoku zdobyła srebro mimo upadku podczas jednej z prób. W sumie ma 30 medali mistrzostw świata i siedem olimpijskich, liczba 37 była więc najczęściej cytowaną po jej starcie w Antwerpii.

Dzień tylko dla siebie

Niektórzy twierdzą, że ważniejsza była liczba 26, oddająca jej wiek, w gimnastyce mocno podeszły. Simone Biles nie mieści się jednak w żadnych ciasnych normach swego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12702

Wydanie: 12702

Spis treści
Zamów abonament