Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wynik wyborów poprawił perspektywy banków

18 października 2023 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Wolniejszy spadek stóp procentowych, ożywienie inwestycyjne, koniec karuzeli kadrowej w spółkach Skarbu Państwa – takich efektów spodziewają się inwestorzy po nowym rządzie demokratycznej opozycji.

Wyniki tegorocznych wyborów do parlamentu wskazują, że nowy rząd może tworzyć kolacja złożona z trzech ugrupowań: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica. Dla sektora bankowego okazuje się to być dosyć dobra informacja – inwestorzy zdyskontowali ją wysokim wzrostem indeksu WIG-banki nie tylko w poniedziałek, ale jeszcze we wtorek rano. Na koniec dnia WIG-banki nieco spadł, ale i tak wciąż był na wysokich poziomach.

Więcej akcji kredytowej

Powodów takiej reakcji jest całkiem sporo. – Na pewno poprawiło się nastawienie do sektora bankowego, m.in. ze względu na bardziej prounijny charakter tych partii prezentowany...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12702

Wydanie: 12702

Spis treści
Zamów abonament