Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poleganie na sytuacji ekonomicznej podmiotu trzeciego

18 października 2023 | Administracja – Orzecznictwo | Agnieszka Matusiak

Korzystając z potencjału podmiotu trzeciego, wykonawca zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, że faktycznie będzie dysponował udostępnionymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia.

Wykonawca uczestniczący w postępowaniu o udzielenie zamówienia zobowiązany jest wykazać, że spełnia warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego. Wykonawca może wykazać spełnianie określonych przez zamawiającego warunków lub kryteriów selekcji na trzy sposoby:

1) wykazać się samodzielnym ich spełnianiem;

2) decydując się na wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia z innymi wykonawcami i łącząc w tym celu wspólny potencjał na zasadach określonych w art. 58 prawa zamówień publicznych;

3) korzystając z zasobów innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118–123 prawa zamówień publicznych.

Omówione zostanie zagadnienie możliwości korzystania z zasobów innych podmiotów dla potwierdzenia spełniania warunku znajdowania się w określonej sytuacji ekonomicznej.

Zgodnie z generalną zasadą wykonawca chcący wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Możliwość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12702

Wydanie: 12702

Spis treści
Zamów abonament