Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mamy ambicję, by rozwój biznesowy szedł w parze z rozwojem społecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów

29 lutego 2024 | Wymarzony pracodawca | rp.pl

Rozmowa | Pracownicy chcą pracować w firmach, które dbają o środowisko i społeczeństwo, a konsumenci, wybierając dla siebie produkty, zwracają na to uwagę coraz częściej – mówi Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska i dyrektorka działu HR odpowiedzialna za Polskę, kraje bałtyckie, Ukrainę i kraje Azji Środkowej.

MATERIAŁ PARTNERA

Najnowsze wyniki badania Barometr Edelman z 2023 r. pokazują, że oczekiwania szeroko rozumianej opinii publicznej, w tym pracowników, w zakresie odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw znacznie wzrosły. Czy też dostrzegacie takie oczekiwanie ze strony swoich pracowników?

Karolina Szmidt:

Oczekiwania naszych pracowników są dość klarowne w tym zakresie: chcą, by ich pracodawca aktywnie angażował się w rozwiązywanie problemów współczesnego świata. Stąd doceniają naszą konsekwentną postawę związaną ze zrównoważonym rozwojem – w Henklu mamy ambicję, by rozwój biznesowy szedł w parze z rozwojem społecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z naturalnych zasobów. I widzimy to także podczas kolejnych rekrutacji. Widzimy, że nasi kandydaci przywiązują wagę do zaangażowania społecznego swojego przyszłego

pracodawcy.

I choć oczywiście przy wyborze nadal kierują się głównie możliwościami rozwoju i wysokością wynagrodzenia, to społeczna odpowiedzialność biznesu może być naszą kartą przetargową w pozyskiwaniu i zatrzymaniu pracowników. Choć trzeba pamiętać, że deklaracje muszą przekładać się na konkretne działania. Nie wystarczy dodać „zielonego” koloru do korporacyjnej prezentacji.

Jakie działania w takim razie podejmuje Henkel, aby wcielać w życie zasady zrównoważonego rozwoju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12811

Wydanie: 12811

Spis treści
Zamów abonament