Droga do równości szans dla kobiet
Jak wzmocnić pozycję kobiet w biznesie? W jaki sposób podkreślić ich istotną rolę w świecie technologii? W jaki sposób dojść do równego traktowania w całym życiu zawodowym – o tym dyskutowano podczas debaty „Rzeczpospolitej”.
„S w ESG. Jak wyrównywać szanse udziału kobiet w życiu społecznym i gospodarczym?” – to temat debaty zorganizowanej przez serwis kobieta.rp.pl. Prowadząca Anna Zejdler, szefowa serwisu, zaprosiła do udziału osobowości z różnych dziedzin życia zawodowego i społecznego. Marzena Leszczyńska-Chmiel, Magdalena Kurpiewska, Edyta Kwiatkowska-Pelizg, dr Agnieszka Jankowska oraz Maria Parysz dyskutowały o wspieraniu różnorodności, wyrównywaniu płac oraz tworzeniu takich modeli pracy, które integrowałyby życie prywatne i zawodowe.
Debata rozpoczęła się refleksją nad sytuacją kobiet na rynku pracy – Anna Zejdler zwróciła uwagę, że wysoka kompetencja i wykształcenie kobiet nie zawsze przekładają się na równomierną reprezentację zawodową.
– To smutna prawda – zareagowała na jej słowa dr Agnieszka Jankowska, przewodnicząca Rady do spraw Cyfryzacji. – Mimo wielu lat walki o prawa kobiet wciąż istnieją bariery uniemożliwiające kobietom pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym – mówiła dr Jankowska, przywołując takie przykłady, jak jeszcze niedawne ograniczenia w wykonywaniu pewnych zawodów czy nierówności w dostępie do najwyższych stanowisk.
Postęp w korporacjach ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta