Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawcy dostrzegają potencjał silversów. A rynek pracy ich potrzebuje

29 lutego 2024 | Wymarzony pracodawca | rp.pl

Są chętni do pracy, mają duże doświadczenie, a jednocześnie są świadomi zmian, jakie zachodzą na rynku, i szybko się do nich adaptują, poza tym są stabilni, lojalni i posiadają silne wartości, co przekłada się na zdolność do budowania trwałych relacji z zespołem – tak pracowników po 50. roku życia coraz częściej postrzegają pracodawcy.

Pracownik 50+ niezaprzeczalnie jest pracownikiem doświadczonym, który swoją wartościową wiedzą może podzielić się z młodszym pokoleniem. Co więcej, w zamian za stabilne warunki zatrudnienia oferuje pracodawcy lojalność na skalę znacznie wyższą niż w przypadku osób z innych pokoleń – zauważają eksperci jednej z większych firm rekrutacyjnych.

Dojrzała osoba szuka pracy i się tego boi

Osobom po 50. roku życia przez lata trudno było i nadal często jest znaleźć zatrudnienie. Zwłaszcza w średnich i mniejszych miastach. Na jednej z kobiecych grup poświęconych pracy w mediach społecznościowych młoda kobieta szukała zatrudnienia dla… swojej 52-letniej mamy.

– Mam w rodzinie dość trudną sytuację. Z siostrą jesteśmy usamodzielnione, ale w domu rodzinnym została nasza mama. Dość długo zajmowała się chorą babcią i utrzymywała się z dodatków opiekuńczych oraz jej emerytury. Jednak babcia kilka miesięcy temu zmarła, a mama nie może znaleźć pracy – napisała młoda kobieta.

I wyliczała zalety mamy: Jest zdrowa i bardzo pracowita. Problemem jest raz: lokalizacja to Ciechanów, miasto bez perspektyw na pracę. 40 tys. mieszkańców, starzejące się społeczeństwo, a dwa: mama jest dość wycofaną osobą, nie potrafi walczyć o swoje. Martwię się okropnie, bo kończą się jej oszczędności. Może ktoś ma jakiś pomysł, co można zrobić w tej sytuacji? – prosiła internautka.

W odpowiedzi dostała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12811

Wydanie: 12811

Spis treści
Zamów abonament